O mnie

dr Agnieszka Olczak

Pedagog, trener, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika, wieloletni wykładowca, mama dwóch wspaniałych chłopaków. Autorka i współautorka 4 książek oraz licznych artykułów naukowych i metodycznych.

Nazywam się Agnieszka Olczak. Pomagam osobom, które chcą rozwijać swój potencjał, pragną poszerzać swoją wiedzę, doskonalić swoje umiejętności interpersonalne, chcą budować oparte na szacunku i zrozumieniu relacje z dzieckiem, z partnerem czy współpracownikami. Kieruję moją uwagę na tych, którzy są zmotywowani do pracy nad sobą, są gotowi podjąć wyzwanie zrozumienia siebie i swoich potrzeb, możliwości i oczekiwań i chcą zadać sobie trud wyjścia ze strefy komfortu, a przy tym zaryzykują, że przy okazji nauczą się czegoś nowego.

Wiem, że czas i zebrane doświadczenie są moim sprzymierzeńcem w kształtowaniu własnej życiowej drogi, zaś nauczanie jest moim powołaniem od zawsze. Rodzicielstwo stało się natomiast moim największym wyzwaniem i źródłem najgłębszych emocji, to radość, która nadała sens mojemu życiu.

Postanowiłam zatem dzielić się z Państwem moją wiedzą i refleksjami w trzech obszarach, które zajmują mi 100% czasu (oczywiście, gdy nie śpię). Obszary te to:

  1. Rodzicielstwo (w szczególności w wymiarze wychowania, budowania relacji, wydobywania potencjału dziecka);
  2. Edukacja (od naukowej i praktycznej strony)  oraz
  3. Rozwój osobisty (jako motor wszelkich działań – prywatnie i zawodowo).

Mając za sobą kilkanaście lat doświadczeń zawodowych postanowiłam, że moim mottem na obecny etap życia, uczynię słowa Stephena Covey’a”

„Bądź latarnią, a nie sędzią.
Bądź wzorem, a nie krytykiem.
Bądź częścią rozwiązania, a nie częścią problemu.”

Czas na zmiany i naukę nowych rzeczy – zapraszam do wspólnej podróży 🙂

Kilka faktów o mnie w liczbach:

i kilka w obrazach: